Na výlet i do města

Češi jsou známí jako velcí cestovatelé. Nemusí procestovat celý svět, naopak, spoustu krás skrývá i naše malinká zemička ve středu Evropy. A tak občas není špatné řídit se heslem „prvně poznej domov a až potom vyraz do světa!“

Rybníkářství
Naše vlast je už od dob Karla IV. známá jako země rybníků a chování ryb. Například kapr se nám tak vžil pod kůži, že si bez něj horko těžko dokážeme Štědrovečerní večeři představit. Bohužel dnešní generace dává přednost mořským rybám před sladkovodním. Nebo v horším případě nejedí ryby vůbec.

Vinařství
Nemusíte jet do Francie, abyste ochutnali výborné víno. Na jihu Moravy se pěstují chutná a voňavá vína. A tak chcete-li se odreagovat, vyrazte do vinných sklepů právě na jih.

Textilnictví
Především Brno bylo v První republice známo jako město textilu. Zde se v továrnách vyráběla kvalitní dámská móda, která slaví velký návrat i v současnosti. Zajedete-li se podívat kousek dál, do Zlína, můžete se dozvědět více o jednom z největších českých podnikatelů, který se proslav výrobou obuvi.

Samozřejmě jsou České země známy ještě pro spoustu dalších věcí, to je ale na mnohem delší povídání. Občas není být na škodu být tak trošku vlastenec, nemyslíte?

Post navigation